Zbiorcze cyfrowe instalacje RTV/SAT - Białystok, podlaskie


    Cyfryzacja telewizji naziemnej otwiera nowe możliwości w dostępie do wysokiej jakości usług TV. Na chwilę obecną w Białymsoku i okolicach możliwy jest odbiór naziemny kilkunastu kanałów TV w standardzie DVB-T tzw. multipleksy cyfrowe. Telewizja naziemna jest niewątpliwie alternatywą dla płatnych pakietów dostarczanych przez operatorów kablowych. Często w pracach instalatorskich spotykamy sytuacje, w których operator kablowy w porozumieniu z deweloperem wykonują instalację RTV, która w ewidentny sposób uzależnia nabywcę nieruchomości od sygnału danego operatora. Jest to swego rodzaju droga na skróty. Klient niezainteresowany współpracą z operatorem kablowym chcąc uniezależnić się od źródeł zewnętrznych (narzuconych z góry) ma problem. W 90 % przypadków nie jest możliwa prosta adaptacja okablowania pod prywatną instalację rtv/sat. Wiąże się to z ingerencją w estetykę budynku bądź jego wnętrza (okablowanie nadtynkowe). Tu zaczynają się wątpliwości klienta odnośnie słuszności takiego rozwiązania. Klient, który miałby możliwość wyboru między dwiema równoległymi ofertami byłby niewątpliwie bardziej zadowolony, tym bardziej iż koszt wykonania kompletnej instalacji pod cyfrową TV naziemną (łącznie z antenami oraz osprzętem) jest o około 50% niższy niż instalacji pod TV analogową (naziemna starej generacji)

         Przykadowe instalacje DVB-T/SAT/NET

    W swojej ofercie proponujemy wykonawstwo profesjonalnych, estetycznych i bezawaryjnych instalacji antenowych DVB-T,na osprzęcie renomowanych marek z możliwością rozbudowy o sygnał satelitarny, bądź ze zintegrowanym sygnałem satelitarnym. Instalacje te mogłyby stać się standardem deweloperskim uatrakcyjniając jednocześnie w znaczny sposób ofertę. W praktyce wyglądałoby to tak, że każdy oddany do użytku budynek posiadałby w pełni funkcjonalną instalację do odbioru cyfrowych kanałów naziemnych DVB-T bez konieczności podpisywania przez nabywcę jakichkolwiek umów z operatorem . Gdyby okazało się, że oferta jest jednak zbyt skromna, klient sam mógłby zdecydować, na bazie czyjej infrastruktury wzbogaci ofertę programową mając do wyboru platformę satelitarną czy też operatora kablowego. Możliwe było by też wykonanie instalacji zbiorczej RTV/SAT (dla całej zabudowy szeregowej) na bazie np. multiswitch-ów lub tzw. stacji czołowych. W szczególności dotyczy to inwestycji, które z różnych względów znajdują się poza zasięgiem operatorów kablowych. Niewątpliwą zaletą instalacji indywidualnych jest też brak konieczności prowadzenia uzgodnień co do wykonywanych prac z innymi dostawcami mediów, np. MPEC-em, Gazownią, Zakładem Energetycznym, co wynika z faktu prowadzenia tych prac wyłącznie we wnętrzu obiektu.
    Jestem przekonany, że wyżej opisana instalacja przyczyniła by się do podwyższenia konkurencyjności oferty względem innych dostępnych na rynku.Kopiowanie i powielanie tekstu i innych materiałów z niniejszej strony bez zgody administratora zabronione